Falošné : Znovu Lipník a Hul

5. júna sme navštívili piktogram, ktorý nám na mail nahlásili deň pred tým. Nachádzali sa v obci Tlmače – Lipník, časť Lipník. V roku 2010 sme zas boli svedkami falošného obrazca v časti Tlmače. Piktogram sa nachádzal blízko dediny, hneď pred záhradkárskou oblasťou. Prístup k piktogramu bol úplne jednoduchý zo záhrad, tvorcovia sa ani veľmi nemuseli trápiť chodením.Kruh sa skladal z viacerých kruhov či kružníc, no na prvý pohľad falošný a po pár sekundách sme boli presvedčený že sa jedná o falošný obrazec.

Aj napriek tomu sme ho však pozorne prezreli a pofotili. Mali sme so sebou aj psa ktorý v kruhu nemal žiadny problém a skoro nám tam zaspal. Áno, toto sa v skutočnom kruhu nestane, tiež sa nenachádzali žiadne anomálie v magnetickom poli. Kruh pravdepodobne vytvorili miestny (predpokladám že rovnaká partia čo minule /aj ne-kvalita tomu zodpovedá/), 4.6.2012 medzi 19-20 hodinou podľa jedného záhradkára, ktorý tade prechádzal počas dňa 3 krát.

Kruh bol síce falošný, ale aspoň sme sa vyvetrali, vyvenčili psa a najedli. Za väčšiu zmienku to nestojí, preto si myslím že úplne stačí takýto text a 2 fotky.

Hul 2012

Prevdepodobne v noci z 20. na 21. júna 2012 bol pri obci Hul vytvorený už štvrtý piktogram v histórii obce.Po predchádzajúcich troch piktogramoch z rokov 2007, 2008 a 2010, ktoré boli označené ako pravé prišlo tento krát sklamanie. Tento rok sa jedná o falošný piktogram, ktorého posúdenie zabralo opäť len pár minút. Piktogramové „sucho“ u nás pokračuje už druhý rok a pravdepodobne sa tento rok už poriadneho obrazca ani nedočkáme, nakoľko je žatva v plnom prúde.s